RSS
 

Rzeczy których nie znajdą baby z Załuk nie istnieją!

06 lis

Leśniczy Zdzisio z podleśniczym, kiedy już wyczytali wszystkie mądrości ze służbowych maili, kiedy odczytali już wszystkie nekrologii wszelkich zmarłych ostatnio leśników, które wysłano im chyba ku przestrodze, aby lepiej zajęli się robotą, wpadli na informację o najnowocześniejszej metodzie jesiennego poszukiwania robactwa pod sosnami.

- Dwa sznurki i dwie listwy- drapał się po głowie leśniczy- Ci na Pomorzu to mają łby!

- A cóż nowego?- zainteresował się podleśniczy.

- Obniżyli wagę ramki!- z uznaniem pokazał zdjęcie leśniczy- Czegóż baby mają latać z ciężką drewnianą, skoro mogą latać ze sznurkiem po lesie.

- No nie wiem- podrapał się w głowę podleśniczy- Nasze baby na pewno sznurek poplączą, bo przecie one z tego znane, że nawet najprostszą rzecz pogmatwają!

- Nie boj się!- westchnął leśniczy- U nas będą grzebać po staremu! A swoją drogą, jak tak patrzę na inwencję ludzkości z Zakładów Ochrony Lasu, to śmiem twierdzić, że i ja podołałbym taki hece wymyślać!

- Głupiś!- zahuczała zza ściany małżonka leśniczego, rosła i postawna Kaszubka- Jeno wybitny geniusz jest w stanie wymyślić rzeczy funkcjonalne, a jednocześnie, ekstremalnie proste!

- Racja- westchnął leśniczy- Ja mając do dyspozycji ich fundusze, już dawno opracowałbym porządny skaner ściółkowy. Przyszłoby się do lasu, nacisnęło przycisk i już wiadomo by było ile hadztwa i wszelkiej kuzaki w ściółce na sosny czyha!

- A gdzie nasze ramki?- zapytał nagle podleśniczy- Już w zeszłym roku ich nie było.

- Pal diabli ramki!- machnął ręką Zdzisio- I ramki nie pomogą, z takim ZUL-em jakiego latoś mamy! Ponoć on baby z Załuk chce przywieźć!

- A cóż w tym złego?- zapytał podleśniczy- Toż baba jak baba!

- Oj durny łbie!- zdenerwował się leśniczy- Toż tamte baby jak kombajny! A oczy jakie mają chytre! Istne kuny! Powynajdują nam takie krocie robactwa, tych poprochów i barczatek, że będziemy je zwalczać całe następne lato, zamiast zająć się porządną robotą!

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Rabunkowa gospodarka leśna

 

Dodaj komentarz